Tydzień bez Elektrycznych Śmieci

Obraz pomocniczny

Fundacja Odzyskaj Środowisko zaprasza przedszkolaki, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studentów na wyjątkowe wydarzenie online! Tydzień bez Elektrycznych Śmieci to pięć dni zdobywania wiedzy inaczej niż zawsze. Wyruszymy w podróż autem na elektryczne śmieci, zgłębimy tajniki czerwonego pojemnika, odtańczymy pszczeli taniec, zagramy w Milionerów w profesjonalnym zakładzie przetwarzania  i odkryjemy w sobie artystyczne zdolności w ramach warsztatów trash art. Wydarzenie potrwa od 22 do 26 listopada. Patronat honorowy objęła nad nim Politechnika Świętokrzyska.

Czerwony Pojemnik i dinozaury na początek!

Inauguracja wydarzenia będzie miała  miejsce w Centrum Geoedukacji w Kielcach. Co łączy prehistoryczne dinozaury z pszczołami? Kiedy narodziło się pojęcie ekologii? W jaki sposób zamienić elektryczne śmieci w przestrzenną makietę Ziemi z przyszłości? Otwarciu wydarzenia będą towarzyszyć warsztaty na żywo z tworzenia wyjątkowych dzieł sztuki! Udowodnimy, że każdy może zostać artystą. W dalszej części wyjątkowy pokaz lektorski i konkurs recytatorski.  W specjalnym pokazie lektorskim zaprezentujemy wiersz autorstwa Marty Iwańskiej- Siwek o tym , czym jest czerwony pojemnik i jaka jest jego rola w miastach uczestniczących w projekcie Elektryczne Śmieci. Jednocześnie ogłosimy konkurs na najlepiej wyrecytowany wiersz. Zwycięzca konkursu recytatorskiego otrzyma cenną nagrodę.

Wtorek:

Kierunek trash art!