Witajcie Rodzice,
Witajcie Cudaczki,
Dzisiejszy temat dnia to "Zwierzęce rodziny"
Dzień zaczniemy od otwarcia KART PRACY CZ.3 na STRONIE 76. Waszym zadaniem jest połączenie kropek, które są po prawej stronie karty- według wzoru.
Kolejne zadanie w KARTACH PRACY CZ.3 jest na STRONIE 77. Musicie rysować szlaczki po śladach a następnie samodzielnie ;)
Następnie, poniżej macie wymienione zwierzęta- a jak będą nazywały się ich dzieci? Poćwiczcie z rodzicem :)
KROWA
KOŃ
PIES
KOZA
OWCA
ŚWINKA
A teraz poproście rodziców, aby przeczytali Wam poniższe rymy, w których poukrywały się liczby. Skupcie się, posłuchajcie i pomyślcie o jakie liczby chodzi (jeden rym= jedna liczba)
1) Małe świnki trzy kwiczą: kwi, kwi, kwi
2) Idą drogą dwa kurczaki, oglądają polne maki
3) Cztery białe kotki mają czarne łapki
4) Sześć gąsiątek po stawie pływało, przez co zmoczone pióra miało
5) W stajni pięć koników stało i się sianem zajadało
6) Dziewięć krów muczało, bo im się pić chciało
7) Siedem baranków stało i na łące brykało
8) Osiem królików noskami ruszało, siano wąchało
Drogie Cudaczki, czy Wy wiecie co jedzą zwierzęta? Poniżej jest lista zwierząt, wymień rodzicowi co jada każde z nich :)
KURA
KRÓLIK
PIES
KOT
KROWA
A teraz czas na sprawdzenie czy Wy wiecie, gdzie zwierzątka mieszkają? Poproś rodzica o przeczytanie, a Ty powiedz gdzie te zwierzątka mają dom.
PIES
PSZCZOŁA
KOŃ
KROWA
ŚWINKA
KURA
A teraz czas na trochę ruchu ;) Włącz lub poproś rodzica o włączenie piosenki, wyobraź sobie, że jesteś konikiem, truchtaj i ruszaj nogami (kopytkami) raz prawym a raz lewym. Podczas biegu kląskaj i wołaj iiichacha.
Dziś do wielu domów przychodzi zajączek- zatem możecie się pochwalić wysyłając na pocztę nauczycieli zdjęcia Waszych gniazdek, koszyczków i prezentów, które zostawił Wam zając :)
A na koniec mała praca plastyczna- odrysowujemy rączkę, odcinamy środkowy palec. Z palca wskazującego i serdecznego robimy uszy a z kciuka i małego palca – rączki zajączka. Całość kolorujemy bądź korzystamy z papieru kolorowego. Możecie przyozdobić swoje zajączki czym tylko chcecie, dobór materiałów jest dowolny. Poniżej macie zdjęcia z instrukcją. Efektami pochwalcie się na mailu. Pozdrawiamy! :)